LipjaniPress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Lajme

Siç njoftoi FHMZ, rajoni i Ballkanit u godit nga një fenomen i rrallë i njohur si baltë dhe shi i përgjakshëm, transmetojnë mediat boshnjake.
Një shi i tillë goditi sot Bosnjë dhe Hercegovinën, përkatësisht vendin Mokro pranë Pale.

Bëhet fjalë për shiun që shpesh lë shirita ngjyrë kafe ose të verdhë në sipërfaqe ose objekte të ekspozuara.

Kjo ndodh kur grimcat e rërës nga Sahara arrijnë në disa shtresa të atmosferës.

https://www.facebook.com/Lipjanipres/videos/2034682636748362/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Serbët e dehur ankohen se u rrahën nga dikush që fliste shqip

lipjanipress

Turqia arreston 610 persona, dyshohen për terrorizëm

lipjanipress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Drejtuesi i veteranëve në Istog paralajmëron luftë nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

Vuçiqit i pengon Haradinaj si negociator në Bruksel

lipjanipress

PLAKU ALBIN KURTIT: UNË TY TË KAM PËRCJELLUR QE 10 VITE, GJITHA FJALËT TË KANË DALË TË VËRTETA (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar