LipjaniPress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Lajme

Siç njoftoi FHMZ, rajoni i Ballkanit u godit nga një fenomen i rrallë i njohur si baltë dhe shi i përgjakshëm, transmetojnë mediat boshnjake.
Një shi i tillë goditi sot Bosnjë dhe Hercegovinën, përkatësisht vendin Mokro pranë Pale.

Bëhet fjalë për shiun që shpesh lë shirita ngjyrë kafe ose të verdhë në sipërfaqe ose objekte të ekspozuara.

Kjo ndodh kur grimcat e rërës nga Sahara arrijnë në disa shtresa të atmosferës.

https://www.facebook.com/Lipjanipres/videos/2034682636748362/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kadri Veseli shpjegon dallimin ndërmjet ‘ktu’ dhe ‘kty’ (Video)

lipjanipress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

lipjanipress

As AAK nuk kthehet mbrapa- ushtria duhet të themelohet

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Ish Kryeministri i Kosoves ndërron jetë!

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

Qëllohet me armë për vdekje derisa po xhironte një videoklip muzikor (Foto)

lipjanipress

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

lipjanipress

Banorët e Kodrës së Trimave protestojnë për mungesë të energjisë elektrike (Video)

lipjanipress

Bie numri i përdoruesve të heroinës, rritet ai i narkotikëve të tjerë

lipjanipress

Veseli: Ata që manipuluan me listat e veteranëve duhet të turpërohen

Rexhep Isufi
Skip to toolbar