LipjaniPress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

Lajme

“Pata rastin dhe kënaqësinë të takoj për herë të parë Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës z. Hoyt Yee. Me z. Yee, u takuam në Ambasadën amerikane në Kosovë ku diskutuam miqësisht për zhvillimet politike në vendin tonë.

Ky është një takim i rëndësishëm në kuadër të ndërtimit të mëtutjeshëm të marrëdhënieve në mes të VETËVENDOSJE!-s dhe Qeverisë amerikane”, ka shkruar në rrjetin e tij social, Visar Ymeri.

Ndërsa, sekretari organizativ i kësaj Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka shkruar: Koncepti i drejtë dhe i domosdoshëm i VETËVENDOSJE!-s, i cili pas shumë viteve po merr mbështeje masive nga populli i Kosovës, sigurisht që do të marrë mbeshteje edhe nga miqtë nderkombëtarë, në këtë rast SHBA-të./Sakte.net

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova

Rexhep Isufi

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

lipjanipress

Nesër pritet të shpallet aktgjykimi ndaj Pal Lekaj dhe të tjerëve që ngarkohen me vepra penale për korrupsion

lipjanipress

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

lipjanipress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress

Shpërthen një bombë në qendër të Beogradit, dridhet i gjithë qyteti (Foto dhe Video)

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazi, ende në paraburgim

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar