LipjaniPress

« Shoqata Bereqeti » ndihmon 150 familje në Lipjan

Lajme

Shoqata Humnaitare « Bereqeti » së bashku me QPS-në në Lipjan ka dhuruar për 150 familje nga një pako me gjëra ushqimore në prag të muajit të Ramazanit.

« Bereqeti » në Lipjan sot ka shpërndarë miell dhe pako ushqimore për familjet me jetim dhe me asistencë sociale.Për këto kategori të shoqërisë lipjanase, kjo shoqatë, falë hoxhë Skender Mehmetit vazhdimisht është përkujdesur dhe ju ka ndihmuar me gjera më elementare ushqimore, çanta shkollore, iftare të përbashkëta etj.

Ndërsa sot këto familje janë ndihmuar me miell (50 kg) dhe pako për secilën familje./Ulpianapress/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vuçiq e Bërnabiq në takim që nga ora 10, flasin për Kosovën

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress

Lipjani në hall me hajnat e kapakëve të pusetave

Granit

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

lipjanipress

Rashiq: Lista Srpska është dashur ta rrëzojë Qeverinë

lipjanipress

Imri Ahmeti: Besimi juaj ishte dhe do të jetë obligim për punë e përkushtim ndaj jush

lipjanipress

HIERARKIA E KRIMIT NË KOSOVË(VIDEO)

lipjanipress

Trump nënshkruan sot një urdhër ekzekutiv për prishjen e dy marrëveshjeve ndërkombëtare

lipjanipress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

lipjanipress

Shpërthen tuneli bërthamor në Korenë e Veriut, 200 të vdekur

lipjanipress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress
Skip to toolbar