LipjaniPress

« Shoqata Bereqeti » ndihmon 150 familje në Lipjan

Lajme

Shoqata Humnaitare « Bereqeti » së bashku me QPS-në në Lipjan ka dhuruar për 150 familje nga një pako me gjëra ushqimore në prag të muajit të Ramazanit.

« Bereqeti » në Lipjan sot ka shpërndarë miell dhe pako ushqimore për familjet me jetim dhe me asistencë sociale.Për këto kategori të shoqërisë lipjanase, kjo shoqatë, falë hoxhë Skender Mehmetit vazhdimisht është përkujdesur dhe ju ka ndihmuar me gjera më elementare ushqimore, çanta shkollore, iftare të përbashkëta etj.

Ndërsa sot këto familje janë ndihmuar me miell (50 kg) dhe pako për secilën familje./Ulpianapress/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Kryetari i PDK’së premton fuqizimin e rinisë dhe grave

lipjanipress

Vuçiqit i pengon Haradinaj si negociator në Bruksel

lipjanipress

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress

Te Kojshia Show i ftuar Gani Geci (VIDEO)

lipjanipress

Ratifikohet Demarkacioni pas 3 vite

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

HRW: Qeveria siriane kreu 8 sulme kimike në Aleppo (Video)

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress
Skip to toolbar