LipjaniPress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

Lajme Nderkombëtare

Një shpërthim ka goditur një xhami në Bengazi, Libinë lindor, pas lutjeve të së premtes, raporton Reuters. Ndërkohë nuk ka informacion mbi numrin e të vdekurve apo të plagosurve.
Mediat lokale raportojnë se bombardimi i një xhamie në lagjen Majuri ishte kryer nga një sulmues me një thes me eksplozivë. Kanali kombëtar i lajmeve shtoi se ka një numër të madh viktimash pas incidentit.

Në fund të muajit të kaluar rreth 35 vetë u vranë në dy shpërthime në një xhami tjetër në qytet.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ku mbeti lista e gjat e kriminelve serb që morën pjes në masakrat dhe dhunimet e shkaktuara në Kosovë

lipjanipress

Qëllohet me armë për vdekje derisa po xhironte një videoklip muzikor (Foto)

lipjanipress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Vetëm 4 % e grave trashëgojnë pronë

lipjanipress

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

lipjanipress
Skip to toolbar