LipjaniPress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Bota Lajme

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Ka mjaftuar vetëm një shkëndijë mes mbështetësit të Marine Le Pen dhe një gazetari shqiptar në një seminar që të përfundojë mes njëri-tjetrit me një fjalor të rëndë dhe të papërmbajtshëm.
Ka qenë një diskutim i cili ka degjeneruar në një debat të rëndë dhe sharje, ku njëri nga mbështetësit e ekstremistes së djathtë Marine Le Pen ka ndërprerë dhe është munduar të diskriminojë publikisht shqiptarët duke thënë: ‘’Shqiptarët duhet të largohen me vagona nga Franca sepse nuk vlejnë për ne’’.
Duke u gjendur në një situatë tepër të vështirë gazetari shqiptar Leon Molla ka dhënë pëgjigje të menjëhershme duke ju kundërpërgjigjur me të njëjtin tonacion: Mos harroni se shqiptarët për 500 vjet ju ndaloj para portave tuaja perandorinë osmane, i dha Francës Napoleonin dhe botës ju dha Nënë Terezën, se mos doni ju dhe zonja Marine Le Pen diçka tjetër të shqiptarëve k… që nuk keni arritur ta provoni?’’ Kaq ka mjaftuar që të kalohet ky diskutim në sharje dhe fyerje të rënda përsonale. /shqiptari.eu/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

lipjanipress

Familjari e konfirmon vdekjen e Lavdrim Muhaxherit

lipjanipress

Matoshi: Kosovës i duhet një President i urtë jo një si Thaçi

lipjanipress

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress
Skip to toolbar