LipjaniPress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

Lajme

Infektologu Salih Ahmeti në një konferencë për media ka thënë se gjendja e shtatzënës me COVID-19 është e rëndë.

Ai tha se pacientja është pranuar në Klinikën Infektive e intubuar dhe me probleme të theksuara të mushkëri.

“Dje kemi marrë një shtatzënë, e cila është në gjendje të rëndë , në kujdesin intensiv, ne jemi duke u kujdesur për të në bashkëpunim me mjekët e drejtimeve gjegjëse, jemi në konsultim me gjinekologët, anesteziologët dhe neonatologët. Pacientja ka ardhur te ne me probleme mushkërore të mëdha dhe e intubuar, ne do t’i ofrojmë ndihmë të madhe asaj dhe do të shfrytëzojmë protokolle për shtatzëna. Edhe shtatzënat sikurse secili individ që mund të jenë të prekur me COVID-19, me shkallë të lartë apo të ulët të virusit”.

Numri i rasteve në Kosovë : 423 të infektuar, 10 të vdekur, 71 të shëruar.

https://www.facebook.com/watch/?v=2383241495249819
Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

lipjanipress

Drenori e shkrin “Vizionin për Drenasin”, garon me Vetëvendosjen

lipjanipress

Nesër në Mitrovicë nisin gërmimet për varrezë të dyshuara masive

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Shefi i NATO’s flet në Prishtinë edhe për krijimin e ushtrisë së Kosovës?

lipjanipress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

« Shoqata Bereqeti » ndihmon 150 familje në Lipjan

Granit
Skip to toolbar