LipjaniPress

Shukri Buja tregon nëse Nisma do ta kandidojë për kryetar të Lipjanit

Lajme Lipjani

Ish-zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës, Shukri Buja, pas aderimit në Nisma për Kosovën, ka thënë se nuk i mbeti rrugë tjetër pos të largohet nga PDK’ja. A do të kandidohet

Ai ka treguar se ish-partia e tij, PDK, asnjëherë nuk i kishte marrë parasysh vërejtjet që ia kishte dërguar kryetarit dhe organeve të PDK’së.

Buja ka thënë për “Epoka e re” se nuk ka shkuar për poste te Nisma.

Ai ka bërë të ditur se nuk do të jetë kandidat i Nismës për kryetar të Lipjanit, në zgjedhjet lokale të 22 tetorit, por ka thënë se do ta fuqizojë me votë këtë subjekt politik.

Anëtari i ri i Nismës ka folur edhe për vëllain e vet, Ramë Bujën, i cili, sipas tij, shumë shpejt do ta bëjë publik vendimin e tij, nëse do të qëndrojë më tutje në PDK.

Facebook Comments

Related posts

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Në Pakistan dënim me vdekje për një postim në Facebook

lipjanipress

AKR deri nesër vendos se me kë do të bëjë koalicion

lipjanipress

Njihuni me nofkat e komandantëve gjatë luftës kush ishin, Korbi, Gjermani, Gazetari…

lipjanipress

Vritet edhe një kosovar në Siri

lipjanipress

Kodra e Diellit e lënë pas dore, skitarët ankohen se s’ka kushte për skijim (FOTO)

lipjanipress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Lipjani mbanë Akademi përkujtimore për Dëshmorët dhe Martirët e Kombit

lipjanipress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar