LipjaniPress

Shukri Buja tregon nëse Nisma do ta kandidojë për kryetar të Lipjanit

Lajme Lipjani

Ish-zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës, Shukri Buja, pas aderimit në Nisma për Kosovën, ka thënë se nuk i mbeti rrugë tjetër pos të largohet nga PDK’ja. A do të kandidohet

Ai ka treguar se ish-partia e tij, PDK, asnjëherë nuk i kishte marrë parasysh vërejtjet që ia kishte dërguar kryetarit dhe organeve të PDK’së.

Buja ka thënë për “Epoka e re” se nuk ka shkuar për poste te Nisma.

Ai ka bërë të ditur se nuk do të jetë kandidat i Nismës për kryetar të Lipjanit, në zgjedhjet lokale të 22 tetorit, por ka thënë se do ta fuqizojë me votë këtë subjekt politik.

Anëtari i ri i Nismës ka folur edhe për vëllain e vet, Ramë Bujën, i cili, sipas tij, shumë shpejt do ta bëjë publik vendimin e tij, nëse do të qëndrojë më tutje në PDK.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

lipjanipress

Hoti: Tryezat po i bëjmë për të caktuar datë të zgjedhjeve

lipjanipress

Familja gjakovare ua falë gjakun e dy djemve familjes nga Peja

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress

Jep dorëheqje zëvendësministri Lirak Çelaj

lipjanipress

SPANJA MUND TA NJOH KOSOVËN, POR KUNDËRSHTON SHKËMBIMIN E TERRITOREVE

Rexhep Isufi
Skip to toolbar