LipjaniPress

Skuadrat e Superligës në ndjekje të talentit Ardi Arifi

Football Lajme

Ekipet kosovare priten të bëjnë një betejë të fortë për njërin prej talenteve më të mëdha në futbollin kosovar gjatë afatit kalimtar të verës.

Gjigantët e Superligës kanë shfaqur interesim të madh për Ardi Arifi , yllin e ri të Arbërisë, i cili ka shpërthyer me paraqitjet e tij të fundit për kuqezinjtë, transmeton Ulpianapress.

Ai shkëlqeu në humbjen e Arbërisë 2:3 kundër Vushtrrisë në të premten, dhe po ashtu në triumfin 3:2 kundër Ramiz Sadikut në kampionat.

Paraqitjet e tij, meritore për lojtarin e ndeshjes, kanë bërë që ekipet e Superligës të zgjojnë interesim për shërbimet e fenomenit lipjanas.

Arifi në radhët e KF Atbërisë kaloi nga rivali tjetër lokal Ulpiana, dhe sigurisht pas gjithë këtij interesimi për të, të kaltërve mund t’iu shkaktoi kokëdhimbje, pasiqë e patën në radhët e veta, mirëpo ekspertët e klubit nuk besuan në cilësitë e tij./Ulpianapress/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënkryetari Tasholli priti në takim përfaqësueset e projektit zviceran Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor

lipjanipress

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

DETAJET e ngjarjes tronditëse në Fier, çfarë ndodhi me nxënësen e Dizajnit

Press Lipjani

Ish – anëtari i VV’së godet Shpend Ahmetin për jahtin: Pse na shisnit moral (Foto)

lipjanipress

Ish-kryeministrit Bajram Rexhepi i keqësohet gjendja shëndetësore

lipjanipress

Veselinoviq në vend të Rikallos në KQZ

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

Këto janë nënat që gatuan për refugjatët dhe ushtarët e UÇK-së (VIDEO)

lipjanipress

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress

Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

lipjanipress
Skip to toolbar