LipjaniPress

Sllovia, zemra dhe KRENARIA e LDK-s në Lipjan

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Vullneti për të vazhduar qeverisja e Kryetarit Imri Ahmeti me Lipjanin edhe mandatin e dytë u dëshmua fuqishëm sonte edhe në Sllovi në takimin elektoral me banorët e këtij fshatit.
Nga këtu slloviasit dëshmuan se fuqishëm dhe me zemër dinë të mbështesin vetëm kryetarin Imri Ahmeti.
Kurse kryetari Ahmeti duken shpalosur programin e tij qeverisës për Lipjanin e në theks të veçantë për Sllovinë ka thënë se mandati i dytë do të jetë mandat i finalizimit të projekteve të pa përfunduara ende. Ndërsa i ka siguruar banorët e Sllovisë se aty do të ndërtohet një Sallë e madhe Sporti.
“ Krahasojeni Sllovinë sot me atë që ishte para katër vitesh. Ju do të shihni se ka ndryshime të mëdha. Sikurse mos te kishim gjetur borxhet e trashëguara Sllovia do të kishte sot një pamje edhe më ndryshe. Trotuari dhe ndriçimi publik do të ishin projekte tashmë të përfunduara këtu dhe në gjitha fshatrat e Lipjanit. Ju siguroj juve se në mandatin e dytë do të asfaltohen edhe ato pak rrugica të fshatit të pa përfunduara ende. Do të ndërtohet trotuaret dhe i gjithë fshati do të jetë i ndriçuar me ndriçim publik. Kurse Sllovia do të ketë një Sallë të madhe Sporti. Ndërkaq do të merren në mirëmbajtje nga institucionet Komunale edhe varrezat e Dëshmorëve dhe Martirëve, këtu dhe në çdo lokalitet tjetër.”, është shprehur në mes të tjerash kryetari Imri Ahmeti.
Ahmeti tutje ka shtuar se ata që po e akuzojnë për ndërtim të rrugëve nëpër ara, duhet ta dinë se ato nuk janë rrugë të arave, por janë kërkesë e vet banorëve të Sllovisë, Smallushes dhe Gadimës. Kurse do të vazhdoj të hap rrugë të reja .

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Nderohen dhe përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Turqia thotë se viktimat siriane kanë shenja të ‘sarinit’

lipjanipress

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress

Kelmendi thotë se Çakorri asnjëherë nuk ishte i Kosovës

lipjanipress

Mandati për Qeverinë: Ivanov nesër nis konsultimet me partitë politike

lipjanipress

Kështu duket qyteti qe e ndërtoi Pacolli nga zeroja (Foto)

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

DARDAN SEJDIU DHE FATON TOPALLI SOT VIZITUAN LIPJANIN

lipjanipress

Malaria e re e shfaqur në Azi paraqet kërcënim për botën

lipjanipress

Policia: Arma me të cilën u plagos Vllasi kishte silenciator

lipjanipress

Një grup prej 11 intelektualë e profesorë universitarë i bashkohen Nismës për Kosovën

lipjanipress
Skip to toolbar