LipjaniPress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

Lajme Lipjani

Një sondazh i bërë nga LipjaniPress për Hulumtime dhe Analiza në rrjetin Social e nxjerr fitues të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit Albin Kurtin si Kryeminster te ardhshem të Kosovës me 342 vota, Avdullah Hoti me 178 vota, dhe Ramush Haradinaj me 39 vota,siq shifet % nga votuesit ishte bindshëm për Kurtin,

Në bazë të këtij sondazhi për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat do të mbahen me 11 qershor, Vetëvendosje do të dilte fitues i zgjedhjeve me 52.82 %, koalicioni LDK-AKR-Alternativa e dyta 31.28 % , ndërsa koalicioni PDK-AAK-NISMA në vendin e tretë 15.90%./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Talebani i dërgon letër presidentit Donald Trump

lipjanipress

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Sheshel: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me Rusinë

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress

Veseli pas rrënimit të murit: Mitrovica do të jetë qytet i bashkuar

lipjanipress

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

lipjanipress

Prishtinë, arrestohen dy të mitur për posedim të narkotikëve

lipjanipress

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

lipjanipress
Skip to toolbar