LipjaniPress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

Lajme

Sonte në emisionin Komiteti,  për RTV Dukagjinin, është i ftuar zv. kryeministri Hajredin Kuçi.
Emisioni transmetohet në orën 20:20 në RTV Dukagjini, më pas edhe në uebsajtin e Gazetës Express.

Kuçi në Komiteti tregon arsyet e distancimit të tij nga mediat dhe pjesëmarrja e paktë në prononcime publike rreth problemeve momentale të Qeverisë dhe vendit.

Në qeverinë Thaçi, Kuçi ishte ndër zyrtarët më të pranishëm në media, çfarë e ndryshoi qasjen e tij?

Pse Kuçi nuk u kaloi në kabinetin e Presidentit Thaçi?

Kur u njoh zv. kryeministri me Thaçin dhe a ka ndryshuar Presidenti, sipas tij?

Cilat ishin sukseset më të mëdha të Presidentit Rugova, sipas Kuçit, dhe cilat ishin të metat e tij?

Cilat janë dallimet mes Thaçit e pasardhësit të tij në krye të PDK’së, Kadri Veselit?

A reflekton, sipas Kuçit, largimi i Thaçit nga PDK’ja?

A është konsumuar PDK’ja në pushtet dhe a mendon që Veseli mund të bëjë ndryshimin kur dihet se është bashkëpunëtori i Thaçit që nga fillimi?

Si po funksionon koalicioni qeverisës dhe çfarë raporte kanë PDK e LDK?

Ku, thotë Kuçi se, kanë gjithmonë mosmarrëveshje me LDK’në?

A do të jetë fundi i këtij koalicioni mosratifikimi i Demarkacionit?

Pse, sipas Kuçit, Bashkimi Evropian po i vë kushte që Kosova i ka të vështirë t’i plotësojë?

Pse thotë ai se BE’ja nuk po dëshiron liberalizimin e vizave për kosovarët?

Kur do të nisin aktakuzat e para të Gjykatës Speciale dhe a do të ketë, sipas Kuçit, trazira në vend pas arrestimit të të dyshuarve të parë nga Specialja?

Në këto dhe shumë pyetje të tjerë përgjigjet sonte në Komiteti, zv. kryeministri Hajredin Kuçi.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress

Serbët e dehur ankohen se u rrahën nga dikush që fliste shqip

lipjanipress

AAK Dega Lipjan- Prezanton Asamblen

lipjanipress

PLAKU ALBIN KURTIT: UNË TY TË KAM PËRCJELLUR QE 10 VITE, GJITHA FJALËT TË KANË DALË TË VËRTETA (VIDEO)

lipjanipress

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Le Figaro: Kosova, zona ku depërtojnë ekstremistët islamikë

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress

Zvicerani e plagos të riun kosovar

lipjanipress

DËBIMI I SHQIPTARËVE NGA SANXHAKU I NISHIT 1878/1789:NJËQIND E KATËRDHJETË VJETË MË PARË (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar