LipjaniPress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

Lajme

Sonte në emisionin Komiteti,  për RTV Dukagjinin, është i ftuar zv. kryeministri Hajredin Kuçi.
Emisioni transmetohet në orën 20:20 në RTV Dukagjini, më pas edhe në uebsajtin e Gazetës Express.

Kuçi në Komiteti tregon arsyet e distancimit të tij nga mediat dhe pjesëmarrja e paktë në prononcime publike rreth problemeve momentale të Qeverisë dhe vendit.

Në qeverinë Thaçi, Kuçi ishte ndër zyrtarët më të pranishëm në media, çfarë e ndryshoi qasjen e tij?

Pse Kuçi nuk u kaloi në kabinetin e Presidentit Thaçi?

Kur u njoh zv. kryeministri me Thaçin dhe a ka ndryshuar Presidenti, sipas tij?

Cilat ishin sukseset më të mëdha të Presidentit Rugova, sipas Kuçit, dhe cilat ishin të metat e tij?

Cilat janë dallimet mes Thaçit e pasardhësit të tij në krye të PDK’së, Kadri Veselit?

A reflekton, sipas Kuçit, largimi i Thaçit nga PDK’ja?

A është konsumuar PDK’ja në pushtet dhe a mendon që Veseli mund të bëjë ndryshimin kur dihet se është bashkëpunëtori i Thaçit që nga fillimi?

Si po funksionon koalicioni qeverisës dhe çfarë raporte kanë PDK e LDK?

Ku, thotë Kuçi se, kanë gjithmonë mosmarrëveshje me LDK’në?

A do të jetë fundi i këtij koalicioni mosratifikimi i Demarkacionit?

Pse, sipas Kuçit, Bashkimi Evropian po i vë kushte që Kosova i ka të vështirë t’i plotësojë?

Pse thotë ai se BE’ja nuk po dëshiron liberalizimin e vizave për kosovarët?

Kur do të nisin aktakuzat e para të Gjykatës Speciale dhe a do të ketë, sipas Kuçit, trazira në vend pas arrestimit të të dyshuarve të parë nga Specialja?

Në këto dhe shumë pyetje të tjerë përgjigjet sonte në Komiteti, zv. kryeministri Hajredin Kuçi.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

“Martesa për letra”, prioritet i shqiptarëve në Maqedoni

lipjanipress

Pagat e tre personave më të paguar në Kosovë sa të ardhurat e 170 familjeve

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

Në zgjedhjet e 11 qershorit mund të kandidojnë edhe të akuzuarit për krim e korrupsion

lipjanipress

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

lipjanipress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress
Skip to toolbar