LipjaniPress

Sot u mbajt takimi i Grupit Joformal për Transparencë në Komunën e Lipjanit

Lipjani

Sot u mbajt takimi i Grupit Joformal për Transparencë në Komunën e Lipjanit i cili u organizua nga Asociacion të Rinjve për të Drejtat e Njeriut, i cili përbëhet nga shoqëria civile, gazetarët dhe subjektet politike opozitare. Tema e këtij takimi ishte diskutim për transparencë të institucioneve lokale dhe të realizimit të pretimeve të kryetar të Komunës Z. Imri Ahmeti. Pjesëmarrës në këtë takim ishin përfaqësues të shoqërisë civile dhe partitë opozitare si PDK-ë, AAK-ë dhe përfaqësues nga Lëvizjes Vetëvendosje. Gjatë këtij takim u bën analiza një nga një të çdo premtimi nga 130 projekte të listuar si premtime të bëra nga ana e kryetarit të komunës në fushatën zgjedhore në zgjedhjeve lokale të vitit 2013. Në bazë të analizave të bëra u konstatua se kryetari i komunës vetëm 21 premtime ose 16.15 % i ka realizuara plotësisht, 11 premtime ose 8.46 % ka hapa konkret në realizim, 22 premtime ose 16.92 % që procesi ka filluar dhe në rrugë të mirë , 12 premtime ose 9.23 % procesi ka filluar në realizim, por me ngecje , 64 premtime ose 49.23 % me asnjë përpjekje ose angazhim konkret në realizim të premtimeve./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress

Nisma Për Kosovën: Tubim në Lipjan me datën 25.09.2017 në ora 17:00 Shtepia e Kultures “Tahir Sinani”

lipjanipress

Përurohet objekti i ri shkollor në Bujan

lipjanipress

Aksidentohet një veturë në Bregun e Zi (FOTO)

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress

Aksident i rëndë në Lipjan, lëndohen disa persona(FOTO)

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar