LipjaniPress

Stojanoviq: Serbët nga Kosova e përkrahin Aleksandar Vuçiqin për President të Serbisë

Lajme

Aleksandar Vuçiq ka mbështetjen e plotë të serbëve nga Kosova për kandidaturën për President të Republikës së Serbisë për hir të mbijetesës sonë dhe krijimin e kushteve më të mira të jetesës, ka thënë, Branimir Stojanoviq, zëvëndëskryeministër i Qeverisë së Kosovës, si pjësë e Listës Serbe

Stojanoviq, theksoi se “për serbët në Kosovë dhe Metohi është me rëndësi të madhe që Republika e Serbisë është vend i qëndrueshëm dhe i forte”, raporton Blic.

“Është e nevojshme që Serbia të jetë e qëndrueshme dhe e fortë, për të vazhduar në rrugën e zhvillimit dhe reformave, dhe e gjithë kjo është e mundur vetëm në qoftë se Aleksandar Vuçiq do të jetë President i Republikës së Serbisë. Prandaj, jo vetëm Komitetet partisë SNS nga Kosova, por edhe shumica absolute e serbëve që jetojnë në Kosovë dhe Metojihi do të mbështesin politikën e Aleksandar Vuçiq, që do të tregohet në mënyrë të qartë në zgjedhje”, tha Stojanoviq.

Ai tha se Serbia më në fund ka lëvizur përpara dhe tani nuk mund të ndalet, ndërsa rruga për ecjen përpara, siç ka thënë ai, mund të sigurohet vetëm nga Aleksandar Vuçiq./Express/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e Statistikave në Vendim-marrje

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Ushtria bëhet sivjet

lipjanipress

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Drenas, arrestohen dy persona për prostitucion

lipjanipress

Kuvendi merr vendim për emërimin e sheshit tek teatri i qytetit me emrin Ismail Kadare

Press Lipjani

Turqia arreston 610 persona, dyshohen për terrorizëm

lipjanipress

Haradinaj: Gjykata franceze s’do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Press Lipjani

Digjet ferma bashkë me 28 krerë lopë në Ferizaj (Foto)

lipjanipress

Në Gjermani, mërgimtarët e kapin mat Shpend Ahmetin në një vikend tjetër të shtrenjtë (Foto)

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

E tmerrshme: “Shteti Islamik” nis të bombardojë edhe me dronë (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar