LipjaniPress

Suedi: Rrotullohet autobusi me nxënës, 3 të vdekur, mbi 50 të lënduar

Lajme

Një autobus shkolle me rreth 60 fëmijë në bord është rrotullar sot në provincën qendrore të Suedisë, Haerjedalen, duke i lënë të vdekur paktën tre persona, dhe rreth 50 të tjerë të lënduar.
Autobusi u rrotulla rreth 20 kilometra larg qytetit Sveg, transmeton Express.

Policia njoftoi se aksidenti ka ndodhur në orën 7 të mëngjesit dhe se bëhet fjalë për një aksident shumë serioz.

Gjashtë persona kanë marrë lëndime shumë të rënda, 19 lëndime më pak serioze dhe 31 të tjerë me lëndime të lehta.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Gjenden mbetje mortore në Novi Pazar

lipjanipress

Hasani: Demarkacioni nuk po ratifikohet për faj të deputetëve të pozitës

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress

Lëvizja “Stop Operacionit Soros”: Uashingtoni ta revidojë punën e USAID-it në Maqedoni

lipjanipress

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Apeli kthen në rigjykim rastin ‘Tolaj’

lipjanipress
Skip to toolbar