LipjaniPress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

Lajme

Fitim Thaqi, i dyshuari për sulmin fizik ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi, do të dalë pas pak para gjykatës, e cila do të vendosë për masën e sigurisë ndaj tij.

Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi avokati i të dyshuarit, Gazmend Halilaj.

“Sot në orën 16:00 në Pallatin e Drejtësisë mbahet seanca për caktimin e masës së sigurisë ndaj të dyshuarit për sulmin ndaj Vehbi Kajtazit”, tha avokati Halilaj për KALLXO.com.

Sot gjatë ditës, KALLXO.com raportoi se Fitim Thaqi, i cili është dorëzuar mbrëmë në Polici, gjatë intervistës e kishte pranuar fajësinë për sulmin ndaj kryeredaktorit të Gazetës Insajderi, por kishte thënë se nuk e ka njohur më parë të sulmuarin dhe as nuk ka ditur për punën që bënte ai.

Ndryshe, gazetari Vehbi Kajtazi është sulmuar të premten teksa ishte në një restorant në kryeqytet.

Ndërsa, të shtunën, komuniteti i gazetarëve protestoi kundër sulmit fizik ndaj kolegut të tyre.

Vetë i sulmuari tha se njerëzit që po sulmojnë gazetarët janë të lidhur me politikën.

Ndërsa më 16 gusht të këtij viti ishte sulmuar edhe Parim Olluri, drejtori i Gazetës Insajderi.

Në mars për kërcënimet ndaj gazetarëve kryeprokurori Aleksandër Lumezi kishte caktuar si koordinator prokurorin Besim Kelmendi.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veselinoviq në vend të Rikallos në KQZ

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

lipjanipress

Ish-kryeministrit Bajram Rexhepi i keqësohet gjendja shëndetësore

lipjanipress

20 vjet nga rënia heroike e Jasharëve Fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri.

lipjanipress

Gjermania dëbon 38 kosovarë përmes aeroportit të Mynihut

lipjanipress

Mohgerini ndryshon agjendën, në Kosovë vjen të shtunën

lipjanipress

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Kryeministri Mustafa: Kosova e përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit me Zvicrën

lipjanipress

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar