LipjaniPress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

Lajme

Të nderuar vllëzër dhe motra sot isha ne familjen Gashi në Pjetërshticë me ftesë të kësaj familje.
Vetë fotot tregojnë no coment. Gjendje e mjerushme familje pa kulm mbi kokë një familje e cila ka nevoj që ti ndihmohet.
Ne ishim si televizion për të parë dhe xhiruar se më të vërtet ku jeton kjo familje dhe pamë që gjendja e kësaj familje është katastrofale e cila jeton në tendë e cila vetum nga te ardhurat nga qendra sociale jeton.
Askush deri më tani ska qenë për ta vizituar përveq se Kfori Turk i cili e ka ndihmuar me një pako ushqimesh dhe Fund .
Kuvendi komunal me një dokument siq e shifni në foto i kan dhën ultimatum me lshu këtë shtëpi pasi që është në prag të shembjes.
Ndërsa deri më tani askush nuk i ka ndihmuar.
Lusim ata të cilet kan mundesi qe spaku per hire të Allahut xh.sh dhe Muajit të madherishëm të Ramazanit .
Sepse sikur ne vllezer dhe motra qe kemi deshir të jetomë një jetë më të mire e pse mos tja mundesojme edhe kësaj familje.
ne do ta trasmetojme në Lajmet e Spintv në ora 18:00 si dhe kroniken e zgjeruar në ora 19:00 .pastaj youtubete spintv .se si dhe ne facebook.
Zoti ju shperbleft te gjitheve atyre qe munden ta ndihmojnë.
Për info shtes kont me fb time ose direkt ne televizionin SpinTv. Do jemi shume mirnjohes ne ndihmen tuaj.

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

lipjanipress

Shkencëtarët të alarmuar: Një mega-cunam do vrasë mijëra persona në Evropë

lipjanipress

Zaevin e shpallin shqiptar

lipjanipress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

lipjanipress

Zyrtari i AAK’së kritikon Shpend Ahmetin pse keqpërdori familjen për të arsyetuar jahtin

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

Haradinaj: Mali i Zi në NATO siguri për rajonin, do ta përfundojmë edhe demarkacionin

lipjanipress

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Lipjanasit e interesuar për grantet e Organizatës “HELP”

lipjanipress
Skip to toolbar