LipjaniPress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

Lajme

Të nderuar vllëzër dhe motra sot isha ne familjen Gashi në Pjetërshticë me ftesë të kësaj familje.
Vetë fotot tregojnë no coment. Gjendje e mjerushme familje pa kulm mbi kokë një familje e cila ka nevoj që ti ndihmohet.
Ne ishim si televizion për të parë dhe xhiruar se më të vërtet ku jeton kjo familje dhe pamë që gjendja e kësaj familje është katastrofale e cila jeton në tendë e cila vetum nga te ardhurat nga qendra sociale jeton.
Askush deri më tani ska qenë për ta vizituar përveq se Kfori Turk i cili e ka ndihmuar me një pako ushqimesh dhe Fund .
Kuvendi komunal me një dokument siq e shifni në foto i kan dhën ultimatum me lshu këtë shtëpi pasi që është në prag të shembjes.
Ndërsa deri më tani askush nuk i ka ndihmuar.
Lusim ata të cilet kan mundesi qe spaku per hire të Allahut xh.sh dhe Muajit të madherishëm të Ramazanit .
Sepse sikur ne vllezer dhe motra qe kemi deshir të jetomë një jetë më të mire e pse mos tja mundesojme edhe kësaj familje.
ne do ta trasmetojme në Lajmet e Spintv në ora 18:00 si dhe kroniken e zgjeruar në ora 19:00 .pastaj youtubete spintv .se si dhe ne facebook.
Zoti ju shperbleft te gjitheve atyre qe munden ta ndihmojnë.
Për info shtes kont me fb time ose direkt ne televizionin SpinTv. Do jemi shume mirnjohes ne ndihmen tuaj.

 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress

Theret me thikë një person në Prishtinë

lipjanipress

Beograd, një veturë në lëvizje shpërthen afër një shkolle (Video)

lipjanipress

SPANJA MUND TA NJOH KOSOVËN, POR KUNDËRSHTON SHKËMBIMIN E TERRITOREVE

Rexhep Isufi

Kuvendi debaton për transformimin e FSK-së në ushtri

lipjanipress

Këshilltari i Presidentit: Me 11 qershor nuk kemi zgjedhje, por referendum

lipjanipress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

Tiranë: Del nga shtëpija për të fituar kafshatën e gojës për fëmijet e tij edhe kjo ndodh (Video+Foto)

lipjanipress

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress
Skip to toolbar