LipjaniPress

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

Sport Football

Talenti kosovar nga qyteti i Lipjanit, Arlind Ademi është larguar nga skuadra gjermane SV Waldhof Mannheim II.

Ai është transferuar tek ekipi austriak që bën gara në Ligën e tretë, FC Kufstein, transmeton Indeksonline.

Trajneri i FC Kufstein është, Wolfgang Schellenberg që në të kaluarën kishte zbuluar talent si Lars Bender, Kevin Volland dhe kosovarin, Besar Halimi.

Ademi luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe ka bërë disa paraqitje për grupmoshat u19 të kombëtares së Kosovës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lampard e do Iscon ne Chelsea

Granit

Neymar paralajmëron Realin

lipjanipress

Tigrat ftojnë të gjithë nesër në përkrahje të Ulpianës

Granit

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

lipjanipress

Dëshiron të fitoni sot në bastore, atëherë provoni këto ndeshje

lipjanipress

Bojkot klubit, tifozët lipjanas kërkojnë shkarkimin e kryesisë!

Granit

Katastrofë, kjo nuk i ka ndodhur më parë Cristiano Ronaldos (Foto/Video)

lipjanipress

Ulpiana ‘thyen mallkimin’, fiton pas 9 ndeshjeve

Granit

Zyrtare: KF Minatori bëhet me trajner të ri

Granit

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Reali merr një lajm të keq para ndeshjes me Celtan

lipjanipress
Skip to toolbar