LipjaniPress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

Lajme Lipjani

Nëse në Kuvend nuk votohet ratifikimi i Demarkacionit me Malin e Zi, atëherë vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Ndonëse zyrtarët e PDK-së dhe LDK-së, parti këto në pushtet e mohojnë se ka zgjedhje sivjet, të paktën deri më tani, qëndrimet e partnerëve në koalicion mund të ndryshojnë, transmeton televizioni publik.

Elmi Reçica nga PDK thotë për televizionin publik se deri më tani nuk ka ndonjë indikacion që do të ketë zgjedhje, por sipas tij fjalën e fundit do ta thonë kryetarët e partive në koalicion Kadri Veseli dhe Isa Mustafa.

Edhe deputeti i LDK-së Ismet Beqiri thotë se deri më tani nuk është diskutuar për zgjedhje por që sipas tij gjithçka varet nga situatat që do të krijohen, Beqiri madje tha se LDK është e gatshme që të hyjë në zgjedhje parlamentare.

Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja. Ai ka thënë se është koha që së shpejti të shkohet në zgjedhje dhe ato mos të shkojnë më larg se në maj ose në qershor.

Ndryshe sivjet në Kosovë do të mbahen zgjedhjet lokale

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Konflikti Kosovë-Serbi – këta janë katër skenarë të mundshëm

lipjanipress

Shpërthim në një banes në Londër

lipjanipress

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress

Partia Demokratike e Kosovës-dega në Lipjan ka propozuar emrat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

“Për një dekadë e gjysmë që nga themelimi, Kolegji AAB është shndërruar në një qendër të rëndësishme akademike në Kosovë dhe jashtë saj

Press Lipjani

Super arma e kroatëve që tmerroi serbët (FOTO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur një grup studentesh të Kolegjit UBT

lipjanipress

Në Kolegjin ABB i mbylli punimet Simpoziumi I “Qasja bio-psiko-sociale ndaj problemeve të shëndetit mendor”

Press Lipjani

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

lipjanipress

Haradinaj për AFP: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

lipjanipress

Sot u mbajt takimi i Grupit Joformal për Transparencë në Komunën e Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar