LipjaniPress

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

Lajme

Zyra për vërtetimet e Veteranëve pritet të funksionalizohet këtë të hënë. Kjo zyre do të lëshoj vërtetime për 3 mijë e 600 qind të cilët kanë mbetur pa marrë pensione tash e sa muaj.
E njëjta zyre për 60 ditë do të mbyll procesin e vërtetimeve të veteranëve.

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, për televizionin se të hënën pritet që kjo zyre të startojë më lëshimin e vertetimeve për veteranët që kanë mbetur pa u pajisur ende si shkas i kësaj zyre.

Gucati ka folur edhe për pastrimin e listave nga prokuroria. Ai ka thënë se disa raste i ka trajtuar prokuroria.

Ndërsa për fryrjen e listave ka fajësuar hierarkinë ushtarake dhe politikën.Ndiqeni të plotë kronikën e përgatirut nga gazetarja Laureta Thaçi.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

lipjanipress

Ambasada Amerikane nuk shpreh përkrahje për zgjedhje të parakohshme

Press Lipjani

Lëvizja “Syri i Popullit” quhet organizata e Murat Jasharit

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Liberalizimi i vizave nuk varet nga ne, thotë ministrja e Integrimit

lipjanipress

Haradinaj: Prioritet e kemi krijimin e vendeve të punës

lipjanipress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Press Lipjani

Rikthehet prej nesër bora në Maqedoni

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

lipjanipress
Skip to toolbar