LipjaniPress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

Lajme

Tentim-vrasja ndaj ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediet më eminente ndërkombëtare.
Nga agjencitë ndërkombëtare të lajmeve Reuters dhe Associated Press, e deri tek gazeta e njohur amerikan Washington Post kanë raportuar për tentim-vrasjen e Vllasit.

Këto medie ndërkombëtare theksojnë se personaliteti që u plagos është ish-lideri komunist i Kosovës në ish-Jugosllavi.

“Një ish-lider i njohur komunist në Kosovë thotë se është qëlluar dhe plagosur në apartamentin e tij në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, por jeta e tij nuk është në rrezik”, shkruan sot Washington Post, njofton Insajderi.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

Skandaloze: S’e mësuan vjershën, mësuesja në Prishtinë turpëron fëmijët në Facebook (Foto)

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

Kryeakademiku serb: Demografia në Serbi është problem i të gjitha problemeve

lipjanipress

Thaçi realizon qëllimin jetësor, flet në telefon me Vucicin, tash flet për normalizim

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

Trump bëhet bashkë më Putin për të bombarduar ISIS-in

lipjanipress

Një vajzë e vogël kafshohet nga gjarpri, në QKU s’ka serum

lipjanipress

Shokon kryetari i Malishevës: Ne shqiptarët e kemi në gjene vjedhjen (Video)

lipjanipress

Haradinaj: Po mbahem peng në Francë

lipjanipress

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar