LipjaniPress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

Lajme

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, në fjalimin e saj ku pritet të votohet mocioni për rrëzimin e qeverisë “Mustafa” tha se nuk do të flas për të arrituar e qeverisë e as dështimet, e as për opozitën që për shumë kohë e dëmtoj imazhin e Kosovës.

Tërmkolli tha mocioni që e ka ngrit opozita është formal dhe po me vjen keq që keni rënë në kurthën e tjetër kujt, edhe PDK ka drejt të bëjë mocion por edhe LDK-ja, pavarësisht marrëveshjeve.

“Pozitë e mjerueshme PDK-ja mu mshef mas opozitës nëse ka vendos të bëjë mocion ta thotë hapur”- ka thënë Tërmkolli.

Tërmkolli gjatë fjalimit ka thënë se ka probleme të vazhdueshme sepse ka 4-5 muaj që kryetari i Kuvendit nuk po i udhëheq seancat përvec ndonjë mik kur vie, dhe po thojnë se nuk ka vendimmarrje, vendimmarrja është këtu.

“Deputetet e PDK-së po e bojkotojnë Kuvendin dhe po thojnë se nuk ka vendimmarrje, ministrat nuk po marrin pjesë në Qeveri po thojnë se nuk ka vendimmarrje, vendimmarrja është këtu”. Tha Tërmkolli në seancë./Gazeta Express

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Prishtinë, arrestohen dy të mitur për posedim të narkotikëve

lipjanipress

Vazhdojnë përplasjet në Podujevë: LDK thotë se PDK po i krahason arsimtarët me qentë

lipjanipress

Projektrezoluta e PE-së: Lista Srpska të ndahet nga Beogradi dhe të punojë për Kosovën

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

lipjanipress

Kelmendi: Rinia ka shumë ide për hapjen e bizneseve të reja

Press Lipjani

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?(VIDEO)

lipjanipress

David Philips shkruan për elitën e korruptuar në Prishtinë dhe raportet e reja Kosovë-Amerikë

lipjanipress

Skandal në Australi, 5000 fëmijë të abuzuar nga klerik katolik (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar