LipjaniPress

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

Lajme

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi thotë se ka marrë përkrahjen për transferimin e FSK’së nga përfaqësuesit e grupit parlamentar 6 + në Kuvendin e Kosovës. Thotë se ka pajtim të plotë për formimin e ushtrisë, si forcë multietnike dhe të integruar në familjen Euro-Atlantike.

Shkrimi i plotë i Thaçit në Facebook:

Takova në Prizren përfaqësuesit politik të komuniteteve etnike të përfaqësuar në Kuvendin e Kosovës në grupin “6 plus”. Jam i lumtur për përkrahjen e tyre të fuqishme transformimit të FSK-së në forcë ushtarake, multietnike dhe të integruar në familjen Euro-Atlantike. Kemi pajtim të plotë se koha ka ardhur që Kosova të ketë ushtri dhe se vajzat e djemtë tanë në uniformë do t’i shërbejnë gjithë Kosovës. HTH

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Serbia rekruton 500 ushtarë më shumë pas tensioneve me Kosovën

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

Reçica: Nëse nuk kalon demarkacioni, PDK e gatshme për zgjedhje

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

lipjanipress

Gjendet traktori i vjedhur para 18 vjetësh (Video)

lipjanipress

Ministri i FSK-së nuk e ka refuzuar pagën me rritje

lipjanipress

Haradinaj: Gjykata franceze s’do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Press Lipjani

Veton Surroi tallet me vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë paratë e sigurimeve veteranëve

lipjanipress

Zyrtarizimi i kandidatëve për kryetar nga partitë e ndryshme

lipjanipress

Hoxha: Rruga drejt integrimit e vetmja alternativë

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani
Skip to toolbar