LipjaniPress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Lajme

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka komentuar stagminin e dy partive që po pretendojnë ta formojnë qeverinë e re.

I pyetur nga Indeksonline se në rast se Kurti nuk arrinë t’i bëjë numrat për formimin e Qeverisë, a do të mund që mandatarin e dytë t’ua jap LDK-së së Isa Mustafës, Thaçi se ka përjashtuar si mundësi.

Kosova edhe gjatë nuk do të jetë e bllokuar por e theksoj edhe njëherë do shikojmë të gjitha mundësit e variacioneve politike që kanë adresë të partive politike në përgjegjësi të tyre të respektimit të vullnetit të qytetarëve por edhe të përgjegjësive kushtetuse dhe ligjore, të gjithë qytetarët që kanë votuar duhet t’i respektojmë, dhe natyrisht jo vetëm të një adrese poltike, vazhdojë të besoj fuqishëm se jemi në drejtimin e duhur në mënyrë që të vazhdojmë implementimin e prioriteve që kemi si shtet i Kosoves qoftë liberalizimi i vizave qoftë e ardhmja euroatlantike.”/Indeksonline/.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress

KQZ-ja mund të mbetet pa kryetar

lipjanipress

VMRO apel gjykatësve: Mos bashkëpunoni me Prokurorinë Speciale

lipjanipress

Avni Llumnica është i dyshuari tjetër për tentim-vrasjen e Azem Vllasit (Foto)

lipjanipress

Përplasje mes studentëve dhe zyrtarëve komunal në Ferizaj

lipjanipress

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress

Mediat serbe në panik: NATO po e armatosë Kosovën për ta marrë Veriun

lipjanipress

19 VITE MË PARË: RRËFIMET PËR PROTESTËN “BUKË PËR GRATË DHE FAMILJET E DRENICËS”

lipjanipress

Kuvendi i Komunës ka mbajtur mbledhjen e 8-të me radhë

Press Lipjani

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress

Konfirmohet vizita e Mogherinit në Mitrovicë

lipjanipress
Skip to toolbar