LipjaniPress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Lajme

Avokati, Tomë Gashi, ka shprehur bindjen e plotë se ish kryeministri i Kosovës dhe njëherësh lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, do të jetë i lirë në mesin e muajit prill dhe do të kthehet në Kosovë.
Ai një pjesë të fajit në neglizhimin e këtij rasti i ka vënë edhe institucioneve të Kosovës. Madje, thotë se ligjërisht janë tejkaluar afatet e përcaktuara për shtyrje të vendimit.

Gashi në emisionin “Fakt Plus”, ka folur edhe për procesin e gjykimit ndaj aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, për të cilin gjykim thotë se është stërzgjatur dhe është gjykim politik,njofton Gazeta “Express”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

lipjanipress

Policia thotë se ka konfiskuar qindra kilogramë drogë

lipjanipress

Arifi: Komunistit Riza Halimi i pengonin sukseset që ia sollëm Preshevës

lipjanipress

ELEM mbyll dyqanet në Kodrën e Diellit

lipjanipress

Nuk do të besoni se në çfarë kushtesh jetojnë këto familje në Komunën e Prishtinës (Foto)

lipjanipress

Suedia ndihmon Kosovën me nga 8 deri 10 milionë euro në vit

lipjanipress

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress

Deklarata befasuese e Daut Haradinajt për Vlora Çitakun (Video)

lipjanipress

Shkencëtarët të alarmuar: Një mega-cunam do vrasë mijëra persona në Evropë

lipjanipress

Parashikimi i motit për javën që po vjen

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress
Skip to toolbar