LipjaniPress

“Topliqani per Sejdiun” mbledh 2765€ per 12 ore

Lajme Lipjani

Sot ne mengjes te rinjet dhe te rejat e fshatit ju bashkuan iniciatives se thirrur nga menaxhuesit e faqes “Topliqan” ne Facebook.
Leotrim Banulla u emerua udheheqes i aksionit Humanitar “Topliqani per Sejdiun”, Gentiana Hoxha kordinatore e menjeher shume te reja e te rinje te tjere ju bashkuan aksionit dhe ndihmuan ne tubimin e te hollave.

Fshati Topliqan mbetet shembull i mire i organizimit te rinis duke pasur parasysh edhe gjendjen momentale te pandemis. Per me pak se 12 ore jane mbledhur 2765€ te cilat pak kohe me pare edhe u jane dorezuar personalisht familjes nga grupi organizativ. Dhashte zoti qe shembulli i fshatit Topliqan te ndjeket edhe nga fshatrat e tjera, e shume shpejt te mbledhet shuma e nevojshme per sherimin e Sejdiut 25 vjeqar.

Falenderimi kryesor eshte per te gjithe fshataret e fshatit Topliqan te cilet ne kete muaj te shenjet kontribuan me mundesit e tyre per sherimin e Sejdiut 25 vjeqar.

Nje falenderim i veqant per Gazmir Gashin, Edit Peqanin, Biondina e Biondin Matoshin, Mirjeta Daka edhe Shkodrane Daka, Milot Matoshi, Egzon Peqani Shkodran Lladrovci e per te gjithe te tjeret.//facebook.com/topliqan.lipjan

(Ju kerkojme falje te gjitheve per ndonje gabim te mundeshem.)

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Labinot Tahiri vjen me një tjetër paralajmërim

lipjanipress

“Keqardhje” e Beogradit për kohën e humbur të Kosovës me zgjedhje

lipjanipress

Kërkimfaljen e Vuciqit Stepanoviq e quan dyfytyrësi

lipjanipress

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

Kryetari Komunës të Lipjanit Imri Ahmeti, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe te lapidari i heroit të kombit Ismet H. Asllani

Press Lipjani

Sipërmarrësi rus paralajmëron: Brexit mund të çojë drejt një lufte të re

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Vllasi thotë se dikush e ka thirrur nga Rusia pas sulmit (Video)

lipjanipress

Hajrullahu – ‘Shoqëria civile do të jetë pjesë e kabinetit tim’

lipjanipress

Banorët e Kodrës së Trimave protestojnë për mungesë të energjisë elektrike (Video)

lipjanipress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar