LipjaniPress

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

Lajme Lipjani

Kuvendi i Komunës së Lipjanit gjatë ditës së sotme nën udhëheqjen e kryesuesit Daut Azemi ka zhvilluar punimet e seancës së tretë më radhë.

Kryesuesi Azemi fillimisht ka bërë prezantimin e (5) këshilltarëve të rinjë të cilët sot dhanë betimin e tyre. Ky grup prej pesë këshilltarëve të rinjë përbëhej nga: Naim Jahiri në vend të Rasim Hasanit nga radhët e LDK-së, Ramadush Tasholli në vend të Avni Ollurit nga radhët e LDK-së, Majlinda Sylejmani në vend të Vlora Limani – Hajnunit nga radhët e LDK-së, Fehmi Rexhepi në vend të Lulzim Qerimit nga PAI si dhe Bashkim Budakova në vend të Fitim Selimit nga radhët e AAK-së.

Në këtë seancë Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti ka kërkuar nga këshilltarët komunal që të aprovojnë propozimin e tij për zgjedhjen e nënkryetarit për Komunitete, Lulëzim Qerimi nga subjekti politik PAI.
Me të gjitha votat për, ky propozim u aprovua dhe Lulëzim Qerimi është zgjedhur nënkryetar i Komunës së Lipjanit për Komunitete.

Gjithashtu në këtë mbledhje të Kuvendit Komunal është aprovuar edhe propozim vendimi për themelimin e Komitetit për Politikë dhe Financa, propozim vendimi për themelimin e Komitetit për Komunitete, propozim vendimi për themelimin e KKSB-së. Propozim vendimi për themelimin e Komisionit vlerësues për dhënjën në shfrytëzim të pronës së paluajtëshme të Komunës së Lipjanit si dhe propozim vendimi për formimin e Komisionit të ankesave.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ky është serbi që EULEX’i i ngriti aktakuzë për vrasjen e 116 shqiptarëve në Vushtrri

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Njoftim – Kuvend zgjedhor në degën e PDAK-së në Lipjan

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

lipjanipress

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët

lipjanipress

Thaçi realizon qëllimin jetësor, flet në telefon me Vucicin, tash flet për normalizim

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

Daut Haradinaj: Fitim Selimi do te jetë Kryetar i Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Kryeministri: E zgjidhëm një problem të brendshëm me ndihmën ndërkombëtare (LIVE VIDEO)

lipjanipress

EU observer: Hashim Thaçi dhe Daut Haradinaj pritet të akuzohen nga Gjykata Speciale

lipjanipress
Skip to toolbar