LipjaniPress

Ulpiana për turp! 7 ndeshje dhe 0 fitore, Tetova drejt shkarkimit!

Football Lajme

Merkato, investime por ende jo lojë… Ulpiana përballet me Malishevën me euforinë e madhe për të arritur një sukses që do t’i jepte shkëputje të lehtë nga zona e kuqe dhe për ti dhënë sinjal ekipeve tjera që klubi lipjanas po rikthehet tek rezultatet pozitive.

Por, në fushë shihet një skuadër që vetëm me idetë e futbollit nuk ka lidhje dhe e gjitha kjo i taksohet Edlir Tetovës, që asesi nuk po arrinë të kthehet tek rezultatet pozitive, pavarësisht fondit të pasur të lojtarëve në skuadër.

Pas një fillimi zjarr, me golin e shënuar nga Santos nga pika e bardhë, entuziazmi dhe bukuria nis të shuhet dhe Malisheva gjen rregullin, me dyshen lipjanase Gërbeshi dhe Ibrahimi që do t’a neutralizojnë komplet sulmin bardhekaltërt për pjesën e mbetur të ndeshjes.

Pas insistemit të pareshtur të Malishevës, gjithashtu edhe me gafën e Eminit, Shabanit i bëhet një dhuratë në zonën e Ulpianës, i cili me një goditje maestrale barazon shifrat në Lipjan.

Tetova hedh në fushë dhe Bebeton dhe Avdullin por nuk vjen goli i 2-1. Madje, Malisheva është më e rrezikshme…

Shtatë ndeshje pa fitore, vetëm 3 pikë të mbledhura: 3 gola të shënuara dhe 12 të pësuara.Ky është bilanci i Ulpianës të Edlir Tetovës në këto ndeshje të zhvilluara.

Një ecuri që nuk siguron as mbijetesën, kurse Tetova tani është në fije të perit!

Pas 20 javëve, Ulpiana mbetet në vendin e 8 me vetëm 19 pikë të grumbulluara dhe një ndeshje më shumë se Dukagjini i vendit të parafundit

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

lipjanipress

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress

Në sheshin Adem Jashari në Lipjan shumë shpejt do të vendoset Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

lipjanipress

Drenori e shkrin “Vizionin për Drenasin”, garon me Vetëvendosjen

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Këto janë faktet pse kerkoj dorëheqjen e Shpend Ahmetit (video)

lipjanipress

Cili minoritet në Kosovë është në gjendje më të vështirë?

lipjanipress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

lipjanipress
Skip to toolbar