LipjaniPress

Ulpiana ‘thyen mallkimin’, fiton pas 9 ndeshjeve

Football

Klubi nga Lipjani, Ulpiana ka arritur të ‘thyej mallkimin’ dhe të fitojë një ndeshje pas 9 takimeve apo rreth 3 muaj pa fitore.

Ulpiana ka arritur të triumfojë në shtëpi ndaj Drenicës me rezultat të pastër 3-1 në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës.

Golat për vendasit nga « Sami Kelmendi » u shënuan nga Iran 29’, Shkala 54’ dhe Selimi 87’, kurse golin e nderit për mysafirët e tealizoi Uka në kohën shtesë.

Kjo fitore do të thotë shumë për klubin lipjanas për luftën për mbijetesë.

Ulpiana nuk kishte arritur fitore në plot 8 ndeshjet e fundit, duke pësuar 5 humbje dhe 3 barazime gjatë kësaj kohe.

Ndryshe, fitorja e fundit ndaj Ulpianës kishte ardhur rreth para një 3 muaje apo më saktë ishte ndaj Drenicës 0 me 1 me 6 nëntor.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Tetova ik: Tifozët e Ulpianës kërkojnë shkarkimin e menjëhershëm të trajnerit

Granit

Ulpiana për turp! 7 ndeshje dhe 0 fitore, Tetova drejt shkarkimit!

Granit

Ulpiana me gjest fantastik, i liron tifozët nga pagesa e hyrjes për ndeshjen me Dritën

Granit

Gjeniu i shahut, vetëm 12 vjeç “Mjeshtër i Madh”

Granit

Tigrat ftojnë të gjithë nesër në përkrahje të Ulpianës

Granit

Bojkot klubit, tifozët lipjanas kërkojnë shkarkimin e kryesisë!

Granit

Arbëria me përmbysje fiton në dramën ndaj Ramiz Sadikut

Granit

Tifozët e Ulpianës mesazh lojtarëve: Na nderoni nesër, fikne Dritën

Granit

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

lipjanipress

Debutim ëndrrash për Gashin, Arbëri shkëlqen në ndeshjen e parë

Granit

Travel Update – Detroit named second best city for 2018 travel destinations

lipjanipress

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Granit
Skip to toolbar