LipjaniPress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Lajme

“Lipjanipress” 30 dhjetor

Partitë politike në Kosovë assesi të bëhen unike në fazën finale të dialogut me Serbinë. Opozitarët përpos që nuk e pranojnë presidentin Hashim Thaçi në krye të këtij dialogu, kërkojnë që njëkohësisht të ndalen bisedimet me shtetin fqinj, pasi që, siç thonë ata, nga negociatat më së shumti ka përfituar Serbia. Në anën tjetër, kryeparlamentari Kadri Veseli para dy ditësh ka kërkuar një unitet nga të gjitha partitë politike në vend në lidhje me çështjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, shkruan . në rrjetin e tij social “Facebook
Kryeparlamentari ka thënë se status quo-ja lidhur me dialogun është duke e dëmtuar Kosovën dhe se kjo gjendje, siç ka thënë ai, është e papranueshme për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Çanak: Kosova s’është e Serbisë, këtë do ta dëshmoj edhe me ndryshime kushtetuese

lipjanipress

Rrëzohet aeroplani luftarak amerikan që po shkonte drejt Koresë së Veriut (FOTO)

lipjanipress

Policia Merr në Pyetje Deputetin Milaim Zeka për Shmangie nga Tatimi

lipjanipress

Digjet ferma bashkë me 28 krerë lopë në Ferizaj (Foto)

lipjanipress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

Në sheshin Adem Jashari në Lipjan shumë shpejt do të vendoset Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

lipjanipress

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Daçiq i rren amerikanët se shqiptarët mund t’i sulmojnë serbët në veri të Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar