LipjaniPress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

Lajme

Urime dita Kombëtare e komunitetit Ashkanli Urime 15 Shkurti dhe 14 vjetori i flamurit kombëtar Në këtë ditë të madhe të kombit Ashkanli dëshirojë që ti gjejë Ashkanlit të unifikuar dhe të bashkuarë rreth flamurit kombëtar sepse me 15 shkurt 2003 u vulos historia e kombitë Ashkanli, gjithashtu urime 17 vjetori i pavarsisë së Republikes së Kosovës./Lipjanipress.com//

Ashkanlit e kanë pasaporten e vetë të Identifikimit me simbolin kombëtar flamurin e 15 shkurtiti,kjo festë nacionale e madhe dëshirojë që na gjejë sa më të integruar sa më të arsimuar,sa më të punsuar sepse edhe ne dëshirojmë të jemi të barabartë me shoqërin tjetër Kosovare sepse gjat tër procesit historik Ashkalinjët kan qenë dhe do të jen pjesmarrës të shtetë ndërtimitë të vendit tonë Republikes së Kosovës për anëtarësimit në Bashkimin Europian dhe në organizmat ndërkombëtare dhe nato. Zoti ju bekoftë juve dhe familjet e juaja Zoti e bekoftë popullin tim zoti e bekoft kombin tim dhe jam krenar që i takojë kombit Ashkanli.
Me respekt

Autor: Mirsad Tahiri
Gazetar i Radio Kosovës, programit të dytë./Lipjanipres.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Nuk kishte vend në burg, lirohet kosovari në Gjermani

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR KRYETARIN RETKOCERI NË JANJEVË E KA FUTUR NË PANIK IMRI AHMETIN

lipjanipress

Eksperti nga Gjermania: Argumentet që zbulojnë manipulimet dhe mashtrimet e komisioneve për demarkacionin!

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress

Drejtuesi i veteranëve në Istog paralajmëron luftë nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi

lipjanipress

Zëvendësdrejtori i AKI-së s’shkon për të raportuar para Komisionit për gylenistët

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar