LipjaniPress

Vdekja e 4-vjeçarit nga qentë, helmim masiv i kafshëve të rrugës nëpër Maqedoni

Lajme Maqedoni

Pas tragjedisë në Kërçovë, ku 4-vjeçari humbi jetën pas kafshimit nga qentë, Shoqata për Mbrojtje të kafshëve paralajmëroi se ka filluar helmimi masiv i qenve në gjithë Maqedoninë, transmeton Gazeta Express.

“Ne si shoqata për mbrojtje të kafshëve shprehim shqetësim të madh që pas fatkeqësisë së katërvjeçarit, qytetarët masovikisht paralajmërojnë helmim dhe mbytje të kafshëve pa pronarë. Helmimi bëhet në disa qytete dhe fshatra, që do të thotë se bëhet në mënyrë të sinkronizuar dhe të harmonizuar nga institucionet. Sot deri te ne ka arriur një inçizim, ku shihen dy persona duke hedhur helm për të mbytur kafshët e vogla. E dimë se pas kësaj qëndron plan dhe organizim dhe dyshojmë te komunat”, thuhet mes tjerash në kumtesën e shoqatës për mbrojtjen e kafshëve.

Nga kjo shoqatë apelojnë të mos keqpërdoren tragjeditë personale për të mbytur kafshët.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vazhdojnë tutje protestat në Rumani (FOTO)

lipjanipress

Policia britanike: Jemi duke e trajtuar sulmin si incident terrorist (Foto)

lipjanipress

Thaçi dhe kryediplomati norvegjez i shijojnë bashkë birrat e Prishtinës

lipjanipress

Vdekja e 27-vjeçares në Gjinekologji: Familja kërkon ekspertizë të re (Video)

lipjanipress

Profesori në Pejë matë forcat me nxënësit (Video)

lipjanipress

Mësuesi që vrau Miladin Popoviçin para 72 viteve

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Kur bota rrotullohet rreth komandant dreqit !!!

lipjanipress

Ky është serbi që EULEX’i i ngriti aktakuzë për vrasjen e 116 shqiptarëve në Vushtrri

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

Letër e hapur për Thaçin: President, nise plotësimin e ligjit për Gjykatën Speciale

lipjanipress

Janjeva dhe janjevasit të paluhatshëm, gjithmonë LDK

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar