LipjaniPress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

Lajme

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë në një intervistë për Info Magazine të Klan Kosovës, pas vendimit për mbajtjen e tij në Francë, të paktën edhe për një muaj, se Kosova nuk duhet të mbetet peng në proceset të caktuar për shkak të mungesës së tij, ndaj vendi duhet të shkojë në zgjedhje, përkundër se ai po mbahet në Francë.

“Jemi në telashe në Kosovë. Gjendja ekonomike, sociale, është e rëndë. Kemi probleme me rend dhe ligj. Kjo është veç ngarkesë për Kosovën. Mendoj që Kosova nuk duhet të mbetet peng, as për mua, as për dikën tjetër”, ka pohuar Haradinaj.

“Le të shkojë vendi në zgjedhje”.

“Me mua, pa mua. Unë do të jem gjithmonë me Kosovën”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KOSOVËS DHE QYTETARËVE TÊ SAJ NUK I DUHET NJË QEVERI E VARUR NGA LISTA SERBE

Granit

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

lipjanipress

AGK reagon ndaj kërcënimit të drejtorit të Gazetës Express Berat Buzhala

Press Lipjani

LEKAJ TAKON THAÇIN PAS POLEMIKAVE

lipjanipress

Filloi edhe asfaltimi i rrugës Magure-Blinajë (FOTO)

lipjanipress

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

lipjanipress
Skip to toolbar