LipjaniPress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

Lajme

Në 18 vjetorin e masakrës së Rezallës së Skënderajt, është mbajtur ceremonia përkujtimore.
Këtu morën pjesë presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli si dhe deputetë dhe udhëheqës të qeverisjes lokale, njofton Klan Kosova.

Në fjalën e rastit kryeparlamentari Kadri Veseli tha se këta të rënë janë meritorë të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës, të cilët duhet të kujtohen gjithmonë.

E kryetari i Organizatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, tha se institucionet kompetente duhet të luftojnë për gjetjen e të zhdukurve dhe se këta nuk duhet të lihen në harresë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zvicra e dëbon kosovaren pasi ia morri “socialit” 235 mijë franga

lipjanipress

Kelmendi thotë se Çakorri asnjëherë nuk ishte i Kosovës

lipjanipress

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

lipjanipress

Vllasi thotë se dikush e ka thirrur nga Rusia pas sulmit (Video)

lipjanipress

97 veta përfunduan provimin e Jurisprudencës

lipjanipress

Pallaska tregon se kur do të fillojë punën Gjykata Speciale (Video

lipjanipress

AKR demaskon keq Vetëvendosjen: Na kërkuan para për sondazhin

lipjanipress

Hoxhaj: PDK parti që i vendos interesat e qytetarëve gjithnjë të parat

lipjanipress

Ministri i FSK-së nuk e ka refuzuar pagën me rritje

lipjanipress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

lipjanipress

Policia: Disa raste penale dhe 14 incidente të ndryshme gjatë zgjedhjeve

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress
Skip to toolbar