LipjaniPress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

Lajme

Në 18 vjetorin e masakrës së Rezallës së Skënderajt, është mbajtur ceremonia përkujtimore.
Këtu morën pjesë presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli si dhe deputetë dhe udhëheqës të qeverisjes lokale, njofton Klan Kosova.

Në fjalën e rastit kryeparlamentari Kadri Veseli tha se këta të rënë janë meritorë të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës, të cilët duhet të kujtohen gjithmonë.

E kryetari i Organizatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, tha se institucionet kompetente duhet të luftojnë për gjetjen e të zhdukurve dhe se këta nuk duhet të lihen në harresë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vdes një i paraburgosur në Lipjan

Press Lipjani

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Arrestohet një zyrtar i lartë i Qeverisë, kërkonte para për të hequr një lëndë nga gjykata

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Deputeti i PDK’së bën thirrje që të prishet koalicioni me LDK’në

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Pas Dardan Molliqajt, me Avdullah Hotin tallet edhe motra e tij

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

lipjanipress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar