LipjaniPress

Veseli: Vetëvendosje nuk mund ta udhëheq Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

Lajme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në konferencë për media ku deklaroi aderimin e ish-gazetarit, Blerim Shalës në këtë parti, foli edhe për zgjedhjet dhe atë se kush duhet t’i fitojë ato. Veseli ka thënë se shteti nuk mund të udhëhiqet nga ata që nuk e njohin Kosovën si shtet.

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli thotë se nuk mund të udhëheqë me Kosovën një alternativë që nuk e njeh Kosovën shtet dhe po e bën këtë vetëm kur i duhet për synime të veta.

“Zgjedhjet kanë shtruar një pyetje? Kush do të udhëheqë shtetin tonë? Nuk mund të udhëheqin nëse alternativa e një koncepti nuk ka vendimmarrje, vizion përgjegjësi dhe ka një koncept qe nuk e njeh Kosovën shtet, pra e njeh vetëm kur i duhet dhe ka për synim rrënimin e asaj që kemi ndërtuar në shtetin tonë.”, ka thënë Veseli.

Ish-nënkryetarin e AAK-së, si anëtar të ri të PDK-së e ka prezantuar kryetari i partisë, Kadri Veseli, në një konferencë për media.

Koordinatori i ekipit të Kosovës për bisedime me Serbinë, gjatë prezantimit, ka thënë se është i nderuar që po bëhet pjesë e PDK-së. Vendimin për të mbetur në politikë, Blerim Shala e ka quajtur të vështirë.

Blerim Shala dy vite më parë ishte larguar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ndërkohë që ka vazhduar të jetë deputet në Kuvendin e Kosovës, pa i takuar ndonjë grupi parlamentar.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

lipjanipress

Skandal në kopshtet e Tiranës! Edukatorja veprim të turpshëm me fëmijën (Foto)

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Goditet organizata terroriste “Syri i Popullit”, arrestohen 5 persona

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Demantohet lajmi në një postim gjëja se gjithë kryesia e AKR-s paska kalu në LDK

lipjanipress

Ambasadori i Meksikës në Serbi: Jemi të përkushtuar ta ndalojmë anëtarësimin e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare

lipjanipress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

lipjanipress

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

lipjanipress
Skip to toolbar