LipjaniPress

Veselinoviq në vend të Rikallos në KQZ

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka emëruar anëtarin e ri të Komisionit Qendror Zgjedhor, Stevan Veselinoviq, n​ë cilësinë e përfaqësuesit të Grupit Parlamentar Lista Serbe.

Veselinoviq në këtë detyrë është emëruar në vend të Nenad Rikallos, që ka marrë postin e ministrit të Bujqësisë në Qeverinë Haradinaj.

Presidenca ka njoftuar se këtë vendim i pari i vendit e ka marrë duke u bazuar në nenin 139, paragrafi 4 i Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në nenin 61 dhe 62 të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës, si dhe në propozimin e Grupit Parlamentar Lista Serbe.

Anëtari i ri i Komisionit Qendror Zgjedhor, Stevan Veselinoviq, sot ka dhënë betimin para presidentit Thaçi.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryeministri i Kanadasë dëgjon Kuran (Video)

lipjanipress

KQZ numëron 99.88 % të votave- PAN prin e para (Foto)

lipjanipress

Pse e armatosi Rusia Serbinë 1 muaj para tensioneve me Kosovën?

lipjanipress

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress

A e mblodhi Kryesinë e LDK’së çështja e ushtrisë?

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Shokon kryetari i Malishevës: Ne shqiptarët e kemi në gjene vjedhjen (Video)

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress
Skip to toolbar