LipjaniPress

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

Lajme Lipjani

Në rrjetin social të facebookut shkruan Selatin Retkoceri

Procedurat e anëtarsimit dhe numri i madh i qytetarëve në selinë e Vetëvendosjes kanë krijuar rend të gjatë në korridorin e gjatë ku gjenden tri zyrat e Lëvizjes. Kryesia e VV-së, shtabi dhe kandidatët për asamblenë komunale janë mobilizuar të kryejnë anëtarsime edhe nëpër pika të Vetëvendosjes. Samire Dulla në piken e Magurës vetëm sot ka anëtrsuar më shumë se dyzet anëtar-e të rinjë e të reja në VETËVENDOSJE. Inkurajues është fakti që shumica prej anëtarve ishin vajza dhe gra. Më shumë se 100 anëtarësime kanë ndodhur vetëm sot nga Lipjani, Gadimja, Llugaxhia, Janjeva, Shala, Ribari i Madh, Dobraja e Madhe, Konjuhi, Gllogovci, Kraishta, Babushi i Muhaxherëve, Poturovci, Torina, Topliqani e Jeta e Re, në pamundësi për të ju publikuar emrat edhe pse ishte kërkesa e tyre po ju postojmë vetëm disa fotografi të shkrepura nga aktivistët tanë. Sa ma shumë presion dhe shantazh që po bëhet nga aktivist të LDK-së dhe ate në orët e vona të natës, aq ma shumë po shtohet turma e qytetarëve drejt VV-së. Faleminderit qytetar-e që keni zgjedhur VETËVENDOSJEN./LipjaniPress.com//

 

Facebook Comments

Related posts

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

lipjanipress

Banorët e fshatit Vojnovc kanë filluar ndërtimin e shtëpisë bashkëfshatarit të tyre të ndjerë Bekim Mehmetit ,veteranit të UÇK-së.

Press Lipjani

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

Le Figaro: Kosova, zona ku depërtojnë ekstremistët islamikë

lipjanipress

Agani tërhiqet nga gara për deputet shkak i aktakuzës

lipjanipress

Polici “dëshmitar” luan me nervat e PD-së! I veshur kuqezi këndon himnin… (VIDEO)

lipjanipress

KOSOVËS DHE QYTETARËVE TÊ SAJ NUK I DUHET NJË QEVERI E VARUR NGA LISTA SERBE

Granit

Rusia i jep ultimatum Serbisë: Me ne ose me Perëndimin

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

Vucic i takon liderët serbë të Kosovës në një lokacion të çuditshëm – në Rashkë

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar