LipjaniPress

Vetëvendosje: Do ta hetojmë SHIK-un dhe vrasjen e Elvis Pistës, Enver Zymberajt…

Lajme

Anëtarja e Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se kur ata do të vijnë në qeverisje, do ta bëjnë siç ka thënë të ç’kapin sistemin e drejtësisë.

Më pas ka thënë se do ta bëjnë edhe Vettingun – duke shikuar profilin dhe integritetin e secilit gjyqtar dhe prokuror në vend, njofton Klan Kosova.

“Është për keqardhje që nuk ndahet as 2 përqindëshi i totalit buxhetor, për drejtësinë”, ka thënë Haxhiu.

“Kur të vijmë në qeverisje do të organizojmë hetimin e organizatës ilegale SHIK si dhe rrjetin e veprimtarisë së saj”, ka theksuar Haxhiu para mediave.

“Do ta hetojmë SHIK-un dhe dosjet që kanë pasur dhe të gjitha gjetjet do t’i dorëzohen prokurorisë”, ka shtuar ajo.

Më tej ka pohuar se do të bëjnë edhe hetimin mbi KEK-un dhe PTK-në.

Vetëvendosje në Qeveri, siç ka thënë Haxhiu do të zbardhe edhe vdekjen e aktivistit të tyre Astrit Dehari si dhe vdekjen e policit, Enver Zymberi, pastaj vdekjen e Dafina Zhubit, Ermal Kamberajt, Elvis Pistës dhe të tjera.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

Zyrtari i Gjykatës me veturë zyrtare bllokon e më pas fyen pacientët në QKUK (Foto)

lipjanipress

Veliu për plagosjen në Podujevë: Policia ta hetojë rastin

lipjanipress

Astrit Haraqija: Kur ka bo ushtri Ibrahim Rugova e LDK’ja ju nuk keni qenë në Kosovë (Hahahahaha)

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress

Shteti po humbet mijëra euro nga mos shitja e pasurisë së sekuestruar (Video)

lipjanipress

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress

Universiteti “Haxhi Zeka” nuk ka para për bursa

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Deputetja e LDK’së paralajmëron prishjen e koalicionit me PDK’në

lipjanipress
Skip to toolbar