LipjaniPress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

Lajme

Lëvizja Vetëvendosje e ka prerë intervistën e Shpend Ahmetit të dhënë në emisionin Interaktiv në KTV, duke hequr nga ajo të gjitha pjesët ku Ahmeti shpreh kundërshtim me idetë dhe fjalimin e Albin Kurtit të lexuar në Kuvendin e Kosovës.
Albin Kurti këtë javë përmes një fjalimi në Kuvendin e Kosovës, goditi kompaninë Devolli, në jahtin e të cilëve kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti u kap në Budva. Ahmeti në një intervistë në Interaktiv, tha se fjalimi i Kurtit nuk ishte i drejtuar kundër tij, dhe në pjesë të caktuara shprehu kundërshtime me idetë e ish liderit të VV’së. Por, VV është kujdesur që të heq një pjesë të madhe të fjalëve të Ahmetit, kur e ka shpërndarë atë në faqen e partisë në Facebook, transmeton gazetametro.net.

https://www.facebook.com/Lipjanipres/videos/1861530824063545/

ntervista për rreth një orëshe e Ahmetit në Interaktiv është prerë në vetëm 13 minuta, kur është shpërndarë në faqen e Vetëvendosjes.

Nga intervista janë hequr pjesët, ku Ahmeti shpreh kundërshtime me ish liderin e VV’së Albin Kurti.

Për dallim nga VV, Ahmeti e ka shpërndarë intervistën të plotë në profilin e tij në Facebook, dhe këtë e ka bërë, rreth tri orë pasi subjekti i tij politik i ka prerë këtë intervistë.

https://www.facebook.com/InteraktivKohavisionOfficial/videos/1207832956009338/

Aty nuk është lënë pjesa ku Ahmeti thotë se ai nuk është mysafir në te Albin Kurti në Vetëvendosje, dhe lëvizja nuk është veç e Kurtit, por e të gjithëve që janë pjesë e saj.

Gjithashtu, është larguar edhe pjesa ku Ahmeti nuk pajtohet me Kurtin sa i përket programit ekonomik rreth bizneseve. Ahmeti aty kishte thënë se nuk pajtohet me Kurtin se ekonomia duhet të bazohet vetëm te bizneset e vogla dhe të mesme. Ahmeti thotë se për zhvillim ekonomik duhet të ketë edhe biznese të mëdha.

Në pjesën e intervistës të shpërndarë nga VV, nuk figuron as pjesa ku Ahmeti nuk pajtohet me Kurtin rreth cilësisë së qumshtit Vita që është pronë e Devollëve.

Kurti në fjalimin e tij, ka deklaruar se qumshti Vita përbëhet nga qumshti pluru dhe jo nga ai i fermerëve. Ndërsa, Ahmeti në intervistë thotë se qumshti Vita i cili u servohet edhe fëmijëve të shkollave të Prishtinës, është më i miri, ngase sipas tij është qumsht vendor. /gazetametro.net

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Le Pen tregon se çfarë do t’ju ndodhë punëtorëve të huaj në Francë, nëse ajo bëhet presidente

lipjanipress

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Edhe Ylli Hoxha përmes premtimeve me asfalt kërkon vota

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Policia në autobus të ‘Plisave’ gjeti 33 shishe me koktej molotovi

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress

Nis mbledhja e LDK’së, Mustafa ekzagjeron me punën që kjo parti ka bërë nëpër komuna

lipjanipress

Apel të gjitha institicioneve shqiptare (Video)

lipjanipress

Kërkimfaljen e Vuciqit Stepanoviq e quan dyfytyrësi

lipjanipress

Fuqizimi i të rinjve nga komunitetet Rom, Ashkali dhe Egjiptian në avokim për të siguruar ofrim më të mirë të shërbimeve shëndetësore në Kosovë.

lipjanipress
Skip to toolbar