LipjaniPress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

Lajme

Aktivistë të prezantuar si të ‘Lëvizjes Vetëvendosje’ kanë trokitur nëpër dyert të disa banesave në lagjen ‘Dardania’ duke u bërë thirrje banorëve që të dalin nesër në protestën që organizohet për Ramush Haradinajn. Haradinaj po mbahet në Francë, në pritje të vendimit të gjykatës franceze pas kërkesës së Beogradit për ekstradim.

“Bashkojuni nesër protestës në ora 1 për Ramushin”, u kanë thë disa banorëve të lagjes, të cilët kanë treguar për Gazetën Express.

Protesta në fjalë, e thirrur për të shtunën në ora 13:00 nga AAK’ja, është mbështetur edhe nga VV’ja dhe NISMA, si parti opozitare në Kuvend, dhe AKR’ja.

Kjo protestë organizohet pasi këtë javë Gjykata në Colmar të Francës shty për më 6 prill vendimin për kreun e AAK’së që u ndalua me 4 janar në aeroportin e Bazelit, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga Serbia, në të cilin kërkohet ekstradimi në Beograd i ish-kryeministrit kosovar për tu gjykuar për krime lufte.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Konfirmohet vizita e Mogherinit në Mitrovicë

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress

Dy kosovarë shpikin picën e zezë, mahnitet e gjithë Zvicra

lipjanipress

Në Lipjan nuk është mbajtur mbledhja e KK-së, Opozita qendron në kërkesën për mbajtje të mbledhjës të jashtzakonshme

lipjanipress

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress

Parashikimi i motit për javën që po vjen

lipjanipress

Super arma e kroatëve që tmerroi serbët (FOTO)

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani
Skip to toolbar