LipjaniPress

Vetura zyrtare shkel në zebra një vajzë në Lipjan

Lajme Lipjani

Një vajzë është goditur nga vetura zyrtare e cila po drejtohej nga M.Q derisa po kalonte në shtegun për këmbësor në semafora. Rasti ka ndodhur në rrugën “Lidhja Prizerenit”, përkatësisht te semaforat.

Mësohet se vajza B.SH nga fshati (Kraishtë) ka marrë disa lëndime, por është jashtë rrezikut për jetë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i veturës zyrtare duke e marr të lënduaren dhe ka derguar në emergjencen e lipjanit.

Një qytetar i cili ka fotografuar rastin ka treguar për LipjaniPress se vetura zyrtare ishte paksa për ngut si duket as që ka verejt këmbesorin duke kaluar në zebra te semaforët.

Raste të tilla kur veturat dalin përtej zebrave dhe presin fare pranë kryqëzimit duke rrezikuar edhe të tjerët, në mënyrë që t’u ikin tollovive dhe pritjeve të gjata, ndodhin shpesh në qytet, shkruan LipjaniPress.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

IMRI AHMETIN SHPIFJET NUK E SHPËTOJNË DOT NGA DREJTËSIA

lipjanipress

Suedia i mbron zyrtaret e veta që veshën shami gjatë vizitës në Iran (Foto)

lipjanipress

Dardan Molliqaj mashtroi kur tha se muri vetëm do të shkurtohet (FOTO)

lipjanipress

Video shokuese nga një shkollë e Kosovës: Nxënesit shajnë profesorin (Video)

lipjanipress

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

Deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Fauz Ramiz Xhemajli Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan,

lipjanipress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

lipjanipress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

lipjanipress

Aksidentohet një veturë në Bregun e Zi (FOTO)

lipjanipress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress
Skip to toolbar