LipjaniPress

Vetura zyrtare shkel në zebra një vajzë në Lipjan

Lajme Lipjani

Një vajzë është goditur nga vetura zyrtare e cila po drejtohej nga M.Q derisa po kalonte në shtegun për këmbësor në semafora. Rasti ka ndodhur në rrugën “Lidhja Prizerenit”, përkatësisht te semaforat.

Mësohet se vajza B.SH nga fshati (Kraishtë) ka marrë disa lëndime, por është jashtë rrezikut për jetë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i veturës zyrtare duke e marr të lënduaren dhe ka derguar në emergjencen e lipjanit.

Një qytetar i cili ka fotografuar rastin ka treguar për LipjaniPress se vetura zyrtare ishte paksa për ngut si duket as që ka verejt këmbesorin duke kaluar në zebra te semaforët.

Raste të tilla kur veturat dalin përtej zebrave dhe presin fare pranë kryqëzimit duke rrezikuar edhe të tjerët, në mënyrë që t’u ikin tollovive dhe pritjeve të gjata, ndodhin shpesh në qytet, shkruan LipjaniPress.

Facebook Comments

Related posts

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

lipjanipress

Google Maps Ndertesa Swastika,

lipjanipress

H.Luma & A.Bajrami:Vrasësit e qytetarëve kraishtas të dalin para drejtësisë

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Shumë fshatra të Lipjanit tashmë tre ditë pa rrymë

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Publikohet edhe video e fushatës luksoze të Refiqe Tërnavës

lipjanipress

Megjithatë, Berisha nuk do të bëhet këshilltar i Qunit

lipjanipress

Njoftim për qytetarët e Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress
Skip to toolbar