LipjaniPress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

Lajme

Aksidenti i mbrëmjes së 11 prillit në Arllat të Drenasit i ka marrë jetën ish-ushtarit të UÇK-së, Qazim Uka nga Topoja.
Qazim Uka ka qenë ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në shtëpinë e tij në Tropojë gjetën strehë shumë veprimtarë të çështjes kombëtare dhe më vonë edhe shumë luftëtarët të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë kohës së mobilizimit dhe luftës së UÇK-së në vitet 1998-99.

Në raportin policor thuhej se këmbësori i goditur nga vetura është shtetas i Shqipërisë. Ai kishte ndërruar jetë në vendin e ngjarës. Vdekjen e viktimës e kishte konstatuar mjeku kujdestar.

Varrimi i të ndjerit bëhet, sot, në orën 13:00, në fshatin e tij të lindjes Lugu i Zi – Tropojë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mediat serbe: Ushtria e Kosovës i ka nisur stërvitjet (Foto)

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

lipjanipress

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Erdogan nga Beogradi mesazh myslimanëve të Sanxhakut: Kurrë s’do të përkrah asnjë nacionalizëm

lipjanipress

KQZ: Votuan 43.82 për qind e qytetarëve me të drejtë vote

lipjanipress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

lipjanipress

Vllasi thotë se dikush e ka thirrur nga Rusia pas sulmit (Video)

lipjanipress

Edhe një premtim i Stavilecit : “Kosova e Re” do të punësojë deri 10 mijë persona

lipjanipress

Vuçiq: Po të flisja si Thaçi do të më varnin në Terazi

lipjanipress

Luftë fjalësh ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë. Çfarë thotë Daçiq pasi kolegu kroat i refuzoi kërkesën për takim

lipjanipress
Skip to toolbar