LipjaniPress

Visar Ymeri: Koha na ka dhënë të drejtë për 10 shkurtin (video)

Lajme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka deklaruar për emisionin COSMO të KTV-së se koha po i jep të drejtë Vetëvendosjes, për kauzën e demonstratës së 10 shkurtit të 2007-s.

Siç ka thënë Ymeri, 10 vjet pas demonstratës së 10 shkurtit kundër Pakos së Ahtisarit, aktualiteti politik po tregon që kritika e bërë atë kohë ndaj Pakos së Ahtisarit, për decentralizimin me baza etnike që sot po prodhon Asociacionin e Komunave Serbe, për TMK-në që nuk u bë ushtri ashtu si sot FSK-ja dhe për vendet e garantuara për serbët në Kuvend që sot po bllokojnë ligjet, po shpërfaq qartazi që Vetëvendosje ka qenë paravajtëse në analizat e saj politike.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

Territori i Kosovës do të matet nga zyrat me dokumente kadastrale

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

Të rinjtë të gatshëm t’i shërbejnë Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Stojanoviq: Serbët nga Kosova e përkrahin Aleksandar Vuçiqin për President të Serbisë

lipjanipress

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

lipjanipress

Sot dita e fundit e kualicionëve zgjedhore sapo u lidh një Kualicion zyrtarisht

lipjanipress

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

lipjanipress

Italia dhe Libia me marrëveshje për parandalimin e emigrantëve

lipjanipress

Veseli dëgjon gratë sipërmarrëse (Foto)

lipjanipress

Polici “dëshmitar” luan me nervat e PD-së! I veshur kuqezi këndon himnin… (VIDEO)

lipjanipress

Fati i murit në Mitrovicë varet nga bisedimet në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar