LipjaniPress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

Lajme

Kosova është kaptina më e vështirë me të cilën Serbia duhet të përballet, për t’u integruar në Bashkimin Europian.

Se Kosova është pengesa më e vështirë, e ka thënë vet kryeministri serb Aleksandar Vuçiq, i cili në një takim me përfaqësues të Komisionit dhe Këshillit Europian, ndër të tjerat ka theksuar se megjithatë, Serbia është e përkushtuar drejt anëtarësimit në familjen e madhe europiane.

“Rruga më e vështirë është kaluar me shumë punë. Mirëpo tani Serbia e ka të vështirë kapitullin e 35-të mbi Kosovën. Por Serbia mbetet e përkushtruar drejt anëtarësimit në BE”, ka thënë Vuçiq, raporton B92, transmeton Klan Kosova.

Kryeministri serb ka thënë se qytetarët serbë e shohin BE-në si një makineri që u bën presion rreth Kosovës.

“Qytetarët serbë herë pas here e shohin BE-në si një lloj makinerie që u bën shumë presion për shkak të Kosovës, e c

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Të burgosurit e vitit ’81 tregojnë për vitet e burgut

lipjanipress

Ushtarët amerikanë vijnë në Kosovë, ja çfarë operacionesh do të kryejnë

lipjanipress

Glauk Konjufca: Nëse Shpendi ishte me jahtin e Devollëve, duhet të merret në përgjegjësi

lipjanipress

Theret me thikë një person në Prishtinë

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

Zvonko Veselinovic në takim me Vucicin

lipjanipress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

1648 testime për COVID-19

lipjanipress
Skip to toolbar