LipjaniPress

Vuçiq e Bërnabiq në takim që nga ora 10, flasin për Kosovën

Lajme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, që nga ora 10 e mëngjesit të sotëm janë në Presidencën serbe dhe po bisedojnë për gjendjen në Kosovë, ka mësuar e përditshmja serbe “Blic”.

Siç mëson kjo gazetë, ata po bisedojnë edhe për ekonominë e të gjitha temat tjera të hapura politike, transmeton Koha.net.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

lipjanipress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Zeka: PDK’ja ka elektorat të qëndrueshëm

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Izraeli: Serbia do të provojë ta fusë trenin përsëri, bashkë me ushtri

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Rritet niveli i ujit në lumenjtë e Maqedonisë

lipjanipress

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Ministri Hamza tregon kush do të përfitojë nga rritja e pagave

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Kanadaja mbështet fuqishëm SHBA’në për bombardimet

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress
Skip to toolbar