LipjaniPress

Vuçiq: Serbia ruan paqen në rajon, nuk pranojmë krijimin e ushtrisë së Kosovës

Lajme

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq ka vazhduar të quaj të papranueshme cdo gjë që del nga Kushtetuta e Kosovës, kësisoj edhe formimin e Forcave të Armatosura të Kosovës.

Vuçiq ka thënë se Serbia do të punojë në ruajtjen e paqes në rajon, megjithatë nuk e njeh kushtetuten e Kosovës dhe nuk pranon krijimin e ushtrisë së Kosovës.

“Shqiptarët në Kosovë duan të formojnë ushtrinë e tyre me Kushtëtutën të cilën ne nuk e njohim. Serbia kurrë nuk do të pajtohet me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Unë do të flasë çdo ditë me shqiptarët e Kosovës por ne e dijmë se çfarë nuk duhet lejuar”, ka thënë Vuçiq.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shpërthim në një banes në Londër

lipjanipress

50 euro gjobë për shoferët që s’e kanë me vete Raportin Evropian të Aksidenteve [video]

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

Haziri koordinohet me BIK’un në Gjilan “për ndërtimin e xhamive dhe një qendre islamike”

lipjanipress

Mesazhe paqeje e tolerance për Kurban Bajram

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

Mësuesi që vrau Miladin Popoviçin para 72 viteve

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

Të hënën Kryesia, për seancën e Kuvendit parashihen dy interpelanca të kryeministrit

lipjanipress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

lipjanipress
Skip to toolbar