LipjaniPress

Xhenoveva Ruiz Calavera viziton Xhamien e lipjanit

Lipjani

Drejtoresha per Ballkanin Perëndimor të Drejtorisë së Përgjithshme të Fqinjësisë dhe negociatat e zgjerimit të Komisionit Evropian, Xhenoveva Ruiz Calavera, si dhe Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalia Apostollova si dhe perfaqsues të tjerë nga Zyra e BE-së, vizituan sot Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti në Lipjan.
Kjo vizitë u mundësua nga Kryetari i Komunës së Lipjanit z. Imri Ahmeti.

Xhenoveva Ruiz Calavera, po ashtu morri nje Kur-An dhurat nga imami i xhamies së Lipjanit Mulla Skender Mehmeti, por qfar ju kishte ren ne sy shumices së qytetarve nje foto e shkrepun brenda xhamies ku mungonte prezenca e Priftit ndersa tek hyrja e objektit shifet shum kjart se aty ishte./Lipjanipress.com//

Ne ket foto shifet prezenca e Priftit

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt konsultativ me Këshillin e drejtorëve

lipjanipress

Takim zyrtar mes Greg Delawie dhe Adnan Rrustemi diskutuan për ecurinë e përgatitjeve të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit

lipjanipress

Ç’NA DUHET NJË SHTET, KU ATA QË LUFTUAN DHE FËMIJËT E TYRE E BRAKTISIN ATË

lipjanipress

Kryesia e PDK-së dega në Lipjan nderon të rënët në Ribar të Vogël

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Shukri Buja: PDK-Dega në Lipjan mbajti mbledhjen e rregullt te radhës

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Apel Urgjent Ta Ndihmojm Familjen Hashani (Gadime e Ulët)

lipjanipress
Skip to toolbar