LipjaniPress

Zeka: PDK’ja ka elektorat të qëndrueshëm

Lajme

Anëtari i Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës, Izmi Zeka, ka thënë se nëse vendoset të shkohet në zgjedhje të parakohshme parlamentare këtë vit, atëherë ato të mbahen njëkohësisht me ato lokale.

Për ‘Epokën e Re’, Zeka ka thënë se Kosova nuk e ka luksin të organizojë dy palë zgjedhje brenda një periudhe të shkurtër kohore.

Ai është i bindur se PDK’ja do të dalë fituese në cilado zgjedhje.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli: Luta mund të hidhërohet, por LDK nuk është as e dyta në Gjilan

lipjanipress

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Turqia mban të bllokuar Wikipedia’n

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Trump nënshkruan sot një urdhër ekzekutiv për prishjen e dy marrëveshjeve ndërkombëtare

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan Ftesë për qytetarët e Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

lipjanipress

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

lipjanipress

Kusari – Lila zotohet për angazhim të mëtutjeshëm në tolerancën ndërfetare

lipjanipress
Skip to toolbar