LipjaniPress

Zëvendësdrejtori i AKI-së s’shkon për të raportuar para Komisionit për gylenistët

Lajme

Zëvendësdrejtori i AKI-së, Latif Merovci, nuk ka shkuar për të raportuar para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së.

Merovci pritej të raportonte pas largimit të drejtorit të AKI-së, Driton Gashi, i cili më herët nuk i ishte përgjigjur ftesës së këtij komisioni për raportim, njofton Klan Kosova.

“Po ju shkruaj në lidhje me ftesën e dërguar, me mirësjellje na lejoni që t’iu njoftojmë që për shkak të angazhimeve është e pamundur që të jemi në mbledhjen e Komisionit. Po ashtu kërkojmë që raportimi të shtyhet deri në qartësimin e pozicionit”, shkruante në letrën e dërguar para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së.

Zëvendëskryetarja e këtij Komisioni, Ganimete Musliu, ka thënë se sot e vetmja pikë e rendit të ditës në mbledhjen e Komisionit ka qenë raportimi nga ana e zëvendësdrejtorit të AKI-së për gjendjen e sigurisë në Kosovë.

Ajo ka thënë se pasi Driton Gashi nuk është më në krye të kësaj Agjencie, raportimin para Komisionit obligohet ta kryejë zëvendësdrejtori, Latif Merovci.

“Ligji për AKI-në e sqaron më së miri situatën që jemi tani. Jemi duke vepruar në bazë të ligjit”, ka thënë ajo.

Zëvendëskryetarja e Komisionit tha se pavarësisht se çfarë po ndodh, AKI e ka obligim që të raportojë për gjendjen në Kosovë para Komisionit për mbikëqyrjen e kësaj Agjencie.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Suedi: Rrotullohet autobusi me nxënës, 3 të vdekur, mbi 50 të lënduar

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Ku mbeti lista e gjat e kriminelve serb që morën pjes në masakrat dhe dhunimet e shkaktuara në Kosovë

lipjanipress

Mjeku Lipjanas Xheladin Rizani merr titullin Kardiokirurg (Specialist i Kirurgjisë së zemrës)

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress

Pal Lekaj ia atribuon meritat për pavarësinë e Kosovës shefit të tij

lipjanipress

Hoxhaj: Serbia po përgatit skenarë të tjerë të provokimeve në rajon

lipjanipress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Haradinaj: Gjykata franceze s’do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Press Lipjani

Qeveria emëron kryeakademikun Hivzi Islami në krye të Komisionit për Matjen e Territori

lipjanipress

Rrëfimi i familjes për vdekjen e dyshimtë të punëtorit të Bechtel & Enka

lipjanipress
Skip to toolbar