LipjaniPress

“ Zgjedhjet nuk do të mbahen në pranverë!”

Lajme

Publicisti i njohur, Halil Matosh në një prononcim për gazetën Blic ka thënë që mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme i konvenon vetëm Partisë Demokratike të Kosovës, përcjell GazetaBlic.
“Mendoj se dinamiken zgjedhore e përshpejton Partia Demokratike e Kosovës – nëse i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme – sepse grupimet tjera politike nuk kanë fuqi”, tha ai.Ai më tutje është shprehur se procedura e mbajtjes së zgjedhjeve merr kohë.

Publicisti i njohur, Halil Matosh në një prononcim për gazetën Blic ka thënë që mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme i konvenon vetëm Partisë Demokratike të Kosovës, përcjell GazetaBlic.“Mendoj se dinamiken zgjedhore e përshpejton Partia Demokratike e Kosovës – nëse i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme – sepse grupimet tjera politike nuk kanë fuqi”, tha ai.Ai më tutje është shprehur se procedura e mbajtjes së zgjedhjeve merr kohë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Musliu: Lugina e Preshevës ndihet e fyer, Kosova nuk i ndihmon asgjë

lipjanipress

Gjermania i tërheq vërejtje Greqisë

lipjanipress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

Reçica: Asociacioni sipas ligjeve të Kosovës

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Doarsa Kica–Xhelili: kandidate për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

lipjanipress

« Shembull për të tjerët », Tasholli uron Aliun për kryetar të AKK-së

Granit

Shahini s’mërzitet nga dënimi me burgim, thotë se do të vazhdojë ta udhëheqë AKB’në

lipjanipress

Kodra e Diellit e lënë pas dore, skitarët ankohen se s’ka kushte për skijim (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar