LipjaniPress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

Lajme Lipjani

Pesë persona pranuan trajtim mjekësor
Raportohet se në një ndërtesë te njehsorët e rrymës ka shpërthyer një zjarr, me ç’rast kanë pësuar pesë persona.

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë dalë në vendin e ngjarjes ku gjatë intervenimit të largimit të banorëve dy zyrtarë policorë dhe tri banore viktima K-Shqiptare, kanë pranuar trajtim mjekësor.

“Zjarri është lokalizuar nga njësiti i zjarrfikësve”, thuhet në raportin e Policisë. Policia njofton se rasti ka ndodhur dje rreth orës 9:10 në rrugën “Lidhja e Prizrenit” në Lipjan dhe, sipas tyre, rasti është duke u hetuar.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

Suedi: Rrotullohet autobusi me nxënës, 3 të vdekur, mbi 50 të lënduar

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

Edhe ushtarët maqedonas bëjnë shqiponjën

lipjanipress

Historia e Dino Asanajt: e vranë apo bëri vetëvrasje? (VIDEO)

lipjanipress

Mirsad Tahiri: Jemi me Kombë Ashkanli, Jo RAE

lipjanipress

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress

Komuna e Lipjanit ka shpallur thirrjen publike për aplikim për përkrahjen e fermerëve

lipjanipress

Matoshi: Kosovës i duhet një President i urtë jo një si Thaçi

lipjanipress

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

lipjanipress

Intelektuali Agim Bahtiri godet komandantët

lipjanipress
Skip to toolbar